Shpërthen bombola e gazit në katin e dytë të një pallati në Korçë, shkakton dëme të mëdha

Aktualitet
Shpërthen bombola e gazit në katin e dytë të një

Një banesë në katin e dy të një pallati është përfshirë nga zjarri sot në Korçë. Ngjarja është regjistruar në lagjen nr.5, në një pallat 5 katësh.

Sipas burimeve thuhet se zjarri është shkaktuar nga shpërthimi i një bombole gazi. Si pasojë e zjarrit janë shkaktuar dëme të mëdha materiale në këtë banesë, ndërsa ende nuk dihet nëse ka të lënduar.

Policia dhe forca zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje.

ME TE LEXUARAT