Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kosova vendos kushte në kufi, kush hyn nga Shqipëria, vetëizolohet 7 ditë

Prej 30 korrikut, Kosova do të vendosë kushte për vendet fqinje të cilat kanë rritje të rasteve.

Mediat kosovare shkruajnë se sipas një vendimi të propozuar nga qeveria, të gjithë qytetarët e Kosovës që vijnë nga Shqipëria, Serbia, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Serbia duhet të vetëkarantinohen apo izolohen për 7 ditë në shtëpitë e tyre, duke filluar nga 30 korriku.

Nga kjo masë mund të përjashtohen qytetarët e Kosovës që kanë leje qëndrimi apo leje të përkohshme qëndrimi dhe që dalin nga territori i Kosovës.

Nëse nuk kthehen sërish në vend për 48 orë, ata duhet të kenë bërë test Covid ose do të vetëkarantinohen.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet