Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Izraeli dhe Libani hapin zjarr ndaj njëra-tjetrës

Ushtria izraelite dhe luftëtarët libanezë Hezbollah kanë hapur zjarr, në kufirin mes njëra-tjetrës, thonë media lokale.

Një zëdhënës i ushtrisë izraelite tha se kishte “luftime të vazhdueshme” në zonën Mount Dov, pjesë e Sirisë Golan Heights, të pushtuar nga Izraeli.

Nuk ka asnjë fjalë zyrtare për viktima nga asnjëra palë.

Zona ka qenë e tensionuar për ditë të tëra pasi një luftëtar Hezbollah u vra në një sulm të supozuar ajror të Izraelit në Siri.K.K/LajmiFundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet