Deputeti opozitar: PS-ja e dh*erë, por krenare, Meta i duhet Ramës për patericë

Politikë
Deputeti opozitar: PS-ja e dh*erë, por krenare, Meta i duhet Ramës

Korab Lita u shpreh se Edi Rama nuk e shkarkon Ilir Metën, që sipas tij është drejtuesi 'de facto' i LSI-së, pasi i duhet si patericë duke qenë se sondazhet e nxjerrin humbëse në zgjedhjet e ardhshme.

"E dh*erë por krenare, shumica bëri një prapaktheu të fortë në atë që e shiti si luftë të fortë. Ilir Meta drejton de facto LSI-në. Sondazhet e nxjerrin PS-në humbëse.

Edi Ramës i duhet një patericë dhe kush më mirë se këtë punë e bën Ilir Meta. Edi Ramës i duhet Ilir Meta. Edi Rama nuk mund të qëndrojë në pushtet vetëm me votat e socialistëve.

Shqipërisë i duhen listat e hapura. Më vjen mirë që edhe PD-ja e kuptoi për listat e hapura dhe koalicione parazgjedhore".

ME TE LEXUARAT