Patos, burri hyn në shtëpinë e ish-bashkëshortes, e dhunon dhe e hedh nga kati i dytë

Aktualitet
Patos, burri hyn në shtëpinë e ish-bashkëshortes, e dhunon

Nje burre dhunoi ish gruan e tij diten e sotme ne Patos. 47-vjeçari S. Rr banues në Kurian, Roskovec është arrestuar nga policia e Fierit.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë ditës së djeshme, në Patos, ka hyrë në shtëpinë e ish bashkëshortes së tij pa pëlqimin e saj, e ka keqtrajtuar dhe e ka rrëzuar nga kati i dytë i banesës.

Shtetasja E. S, 38 vjeçe, ishte e paisur me urdhër mbrojtje nga Gjykata.

38-vjeçarja ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare” e mbetur në tentativë, “Dhunë në familje”, “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”, “Dhunimi i banesës” dhe “Shkatërrimi i pronës”.

ME TE LEXUARAT