Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pa shkuar fare në spital, shqiptarja 86-vjecare mposht koronavirusin

Nje grua 86 vjeçare nga Obliqi mposhti koronavirusin pa shkuar fare në spital.

Një grua e moshës 86 vjeçare në Kosovë e ka mposhtur koronavirusin në shërim shtëpiak. Lajmin e ka bërë të ditur i biri i saj nëpërmjet Facebookut.

Rasim Preniqi ka shkruar se nëna e tij e ka mposhtur virusin duke u trajtuar në shtëpi.

“Nëna ime 86 vjeçare e mposhti coronavirusin në shërim shtëpiak. Një falënderim të posaçëm për shërimin e saj i takon Qendrës Familjare të Shëndetit në Obiliq në krye me doktor Haki Jasharin dhe stafin e tij. Për interesim dhe kujdes të shtuar e falënderoj pneumologun Skënder Baca. Ajo tani është plotësisht e shëruar”, ka shkruar Preniqi.

Ndërkohë gjendje e rënduar në vend shfaqet sa i përket pandemisë.

Vetëm sot, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi për tetë vdekje në 24 orë dhe 220 raste të reja.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet