Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mrekulli! Shërohet nga koronavirusi foshnja e dytë në Kosovë

Foshnja e dytë e cila u konfirmua me Covid-19 në Kosovë, tashmë është shëruar.

Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i Klinikës së Neonatologjisë dr. Xhevdet Gojnovci.

“Po mund t’ju konfirmoj se foshnja është liruar për në shtëpi në gjendje të mirë shëndetësore”, ka deklaruar Gojnovci.

Kujtojmë se deri më tani në Kosovë janë prekur 2 të porsalindur me Covid, por fatmirësisht dy foshnjat janë shëruar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet