Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Maqedonia e Veriut shënon 152 raste të reja me koronavirus, vatër e ‘nxehtë’ infektimi Shkupi e Kumanova

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 152 raste të reja me COVID-19 teksa nuk ka një raportim për numrin e viktimave.

Nga 1077 testime, 10% e tyre kanë dalë pozitivë teksa vatra kryesore mbeten Shkupi dhe Kumanova me nga 39 dhe 20 raste në 24 orët e fundit.

Ndërkohë 70 pacientë kanë fituar betejën ndaj koronavirusit së fundmi.

Shifra e sotme shënon sërish një rritje të lehtë të të infektuarve në krahasim me dje apo ditët e djeshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet