Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

COVID-19/ Ndërron jetë 9 vjeçarja, pa sëmundje shoqëruese

Një 9-vjeçare është viktima me moshë më të re nga koronavirusi në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kimora Lynum u nda nga jeta më 17 korrik, edhe pse nuk kishte asnjë sëmundje bashkëshoqëruese.

Familjarët thonë se nuk e kanë idenë se ku mund të jetë infektuar vogëlushja, pasi nuk ka shkuar në shkollë apo në kamp dhe verën e kishte kaluar në shtëpi.

Autoritetet shëndetësore thonë se fëmija nuk e ka marrë virusin në ndonjë udhëtim dhe gjithashtu nuk ka qenë në kontakt me ndonjë rast të konfirmuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet