Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kishte vaksinën gati, por ja çfarë po ndodh në Rusi

Rusia ka tejkaluar pragun e 806 000 rasteve të konfirmuara të infeksionit Covid-19 që nga fillimi i pandemisë.

Sipas qendrës kombëtare të operacioneve antikoronavirus, deri tani në vend janë regjistruar 806 720 infeksione.
Gjatë 24 orëve të fundit, në vend janë identifikuar të prekur nga infeksioni 5.871 raste të reja dhe 146 vdekje të shkaktuara nga Sars-Cov-2.

Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm i viktimave Covid-19 në Rusi, është rritur në 13192.

Në ditën e fundit janë shëruar edhe 8.444 pacientë për 597 140 gjithsej.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet