Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Foto/ Jo dezifektuesi i zakonshëm, ky model do të na shpëtojë nga korona

Acidi hipoklorik është më së shumti kohët e fundit në shumë vende të botës dhe ka rezultuar efikas. Ai kryesisht është përdorur nëpër ambjentet e zyrave, ku ambjenti është i mbyllur dhe me shumë njerëz.

Ky është një ‘acid’ i lirë i cili në mbarë botën është përdorur për të spërkarur rrugët. Një studim tregon se ky spërkatës mund të jetë fundi i makthit korona duke ulur në mënyrë të shpejtë rastet e të infektuarve.

Për muaj të tërë, zyrtarë në vende të tilla si Kina, Japonia dhe Hong Kongu e kanë përdorur këtë acid.

Substanca, e cila njihet si HCIO, formohet nga tretja e klorit në ujë, dhe është dhjetëra herë më e efektshme në vrasjen e viruseve sesa dezifektuesit e zakonshëm.

Është gjithashtu tepër i lirë për tu prodhuar dhe sugjerohet të përdoret nëpërmjet një makinerie, në hyrjet e ambjenteve të mbyllura. K.K/LajmiFundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet