Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Foto/ Stërvitja detare Ruse vë në rrezik jetët e pushuesve

Turistët teksa po pushonin në plazhin e Kaspisysk, Rusi, dalin menjëher jashtë saj kur deti fillon të krijojë valë të mëdha. Disa prej pushuesve, përfshirë edhe fëmijë kishin qenë duke bërë sërf dhe duke notuar kur flota detare doli nga deti drejt sipërfaqes.

Familjarët të tronditur u shprehën se pas pak minutash mund të kuptonin se bëhëj fjalë për makineri detare ruse. Ato dolën në bregdetit e detit Kaspik, ku gjithashtu qëndronin fëmijë dukë luajtur. Prindërit e tyre të tmerruar shihen teksa tërheqin me shpejtësi fëmijët e tyre. K.K/LajmiFundit.al

Rreth 30 anije mbështetëse dhe transportues të personelit amfib, si BTR-80 me rrota 8 × 8 u shfaqën në detin Kaspik.

Populli rus nuk u tmerrua vetëm nga kjo shfaqe e pa paralajmëruar por edhe ndatoja që po i shkaktohej detit.

“Deti është i ndotur. Shfaqja ushtarake vetëm sa do të përkeqësonte ndotjen. Rusia nuk mund të tregojë vetëm fuqinë e saj dhe të mos interesohet për njerëzit dhe planetin,”- u shpreh një pushuese.
Qyteti i Kaspiysk ka një popullsi 102,000 dhe është baza kryesore detare e Rusisë në Detin Kaspik.K.K/LajmiFundit.a.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet