Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Taylor Swift publikon në mesnatë albumin e ri

Taylor Swift ka njoftuar se do të lëshojë një album të tetë, të cilin e mban surprizë në studio, të quajtur ‘Folklore’, në mesnatë.

Albumi do të mbajë 16 këngë, i shkruar dhe regjistruar në izolim gjatë bllokimit të Covid-19, ka deklaruar ajo në mediat sociale.

“Shumica e gjërave që kisha planifikuar këtë verë nuk përfunduan të ndodhin. Por ka diçka që nuk e kisha planifikuar të ndodhte,” ka shkruajtur Swift.

Folklori është i përbërë nga këngë që unë kam derdhur të gjitha dëshirat e mia, ëndrrat, frikën dhe dashurinë ndaj muzikës, shtoi ajo. Gjithashtu ka deklaruar se do të bëjë bashkpunime në distancë me “heronjtë muzikës”, duke përfshirë Aaron Dessner, The National’s Aaron Dessner, Bon Iver dhe Jack Antonoff.

“Asgjë nuk është e garantuar. Para këtij viti unë ndoshta do të kisha menduar shumë se kur do ta lëshoja këtë muzikë në kohën” perfekte, por kohërat që po jetojmë vazhdimisht më kujtojnë se asgjë nuk është e garantuar,” tha Swift.

Ajo gjithashtu zbuloi se një video të njërës prej këngëve nga albumi i saj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet