Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Temperaturat pritet të jenë të larta, por pushuesit do të hasin një problem

Temperatura të larta do të shoqerojnë vendin tonë gjatë ditëve në vijim. Si pasojë, termometri pritet të ngjitet deri në 37 gradë në zonat e ulëta, ndërsa në vendet malore dhe bregdetare 33-34 gradë.

Për pushuesit, problem do të jetë era që do të fitojë shpejtësi deri në 10m/s.

Sipas Sherbimit Meteorologjik, “ditën e merkurë do të mbizotërojë mot i kthjellët. Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era do të jetë nga veriperëndim me shpejësi 1-6m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10m/s.

Temperaturat parashikohen:
vendet malore 17°C deri në 34°C
vendet e ulëta 18°C deri në 37°C
vendet bregdetare 18°C deri në 33°C”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet