Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Humb jetën nga koronavirusi 49-vjeçarja, nënë e 7 fëmijëve, ishte infektuar në fasoneri

Sipas burimeve raportohet se një 49 vjeçare nga Kruja e intubuar prej 10 ditësh ka humbur jetën në spitalin Covid si pasojë e koronavirusit.

Mësohet se 49-vjeçarja është nënë e 7 fëmijëve, ndërkohë që ishte infektuar teksa punonte në një fasoneri në Krujë.

Deri tani nga COVID-19, në vendin tonë kanë ndërruar jetën 97 qytetarë, ndërkohë që vetëm javët e fundit shifrat kanë qenë në përkeqësim, për sa i përket numrit të personave të infektuar si dhe humbjeve të jetëve.

Dje ministria e Shendetesise raportoi se në 24 orët e fundit janë kryer 451 testime, nga të cilat janë 96 raste të reja me Covid 19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet