Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Drejtoresha e ISHP-së me koronavirus! Shtrohet me urgjencë në Sanatorium

Drejtoresha e Inspektoriatit Shëndetësor Publik, Vjollca Braho ka rezultuar po zitive në testin për koronavirusin.

Braho ka shfaqur shenjat e Covid-19 prej 10 ditësh ndërsa sot është transferuar në spitalin “Shefqet Ndroqi” i quajtur së fundmi edhe si spitali Covid-2.

AbcNeës raporton se gjatë ditëve të fundit, Braho ka qenë pjesë e Task Forcës anti-Covid, grupet e kontrollit të zbatimit të protokollit ndaj pandemisë në terren.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet