Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Punonjësi i Bashkisë Pogradec rezulton pozitiv me koronavirus, izolohet një pjesë e stafit

Mëngjesin e sotëm janë konfirmuar raste të reja në qarkun e Korçës me COVID-19, ndërsa është mësuar së një punonjës bashkie është infektuar me këtë virus.

Kjo ka bërë që të izolohen edhe një pjesë e stafit në Drejtorinë e Mbrojtjes dhe Kontrollit të Territorit në këtë bashki.

Rasti tjetër është një punonjëse banke e nivelit të dytë.

Mësohet se janë vetëkarantinuar punonjës dhe familjarë të cilët kanë patur kontakte të afërta me të infektuarën.

2 rastet e tjera po ne ketë qytet janë një vatër e re historiku i së cilës ende nuk dihet ndërsa tjetri mësohet të jetë kontakt i rastit të djeshëm.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet