Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tragjike! Doli nga pishina pa ndjenja, ndërron jetë në spital 4-vjeçari shqiptar

Një 4-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Bolzano të Italisë për të cilin mediat e vendit fqinj njoftuan se quhet Mattia Uruçi. Vogëlushi me origjinë shqiptare u shua në spitalin e Vicenza-s, ku prej ditësh luftonte me vdekjen pasi u nxor nga një pishinë.

Komuniteti shqiptar i Bolzano (rreth 4 mijë njerëz) po mobilizohet për tu mbledhur pranë prindërve të Mattia Uruci, djali i vogël i moshës katër vjeç e gjysmë, i cili vdiq në njësinë e kujdesit pediatrik të Vicenza, ku ai ishte shtruar në spital pas një aksidenti në Bolzano.

Funerali do të bëhet të Premten në 17 në orën 10. Prindërit kanë urdhëruar që fëmija të varroset në varrezat e Bolzano por nuk do të ketë ceremoni fetare.

Për momentin, trupi i vogël i foshnjës ende nuk është transportuar në Bolzano. Sidoqoftë, Zyra e Prokurorit Publik dha autorizimin për varrosje pas përfundimit të provimeve të autopsisë të mbajtura gjatë hetimit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet