Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Përfshihet nga zjarri pylli në Lezhë, e pamundur ndërhyrja e zjarrfikësve

Një zjarr i përmasave të medha ka përfshirë masivin pyjor në fshatin Prull të Lezhës.

Flakët janë konstatuar në orët e drekës dhe të favorizuara nga era janë përhapur me shpejtesi në një sipërfaqe të konsiderueshme.

Për shkak të terrenit është e pamundur ndërhyrje e zjarrfikësve.

Aktualisht në terren janë vetëm punonjësit e shërbimit pyjor të cilët po ndërhyjnë me mjete rrethanore.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet