Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Nuk u paraqit në derbi nga frika e koronavirusit, Partizani shkarkon trajnerin

Ekipi i Partizanit ka ndërprerë punën me trajnerin italian Adolfo Sormani.

Sipas burimeve mësohet se ekipi në tre ndeshjet e ardhshme do të drejtohet nga zv.traineri ekipit Renaldo Kalari.

Njoftimi i Partizanit:

FK Partizani njofton sot ndërprerjen me efekt të menjehershëm të bashkëpunimit me trainerin Adolfo Sormani dhe dy pjestarët e stafit Giovanni Mazzella dhe Gabriele Faccia. Klubi 16-të herë kampion i Shqipërisë në tre ndeshjet e mbetura të këtij sezoni, do të drejtohet nga zv.traineri ekipit Renaldo Kalari.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet