Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Hapet ende pa përfunduar ByPass-i Tepelenës

Edhe pse punimet per ByPass-in e Tepelenes nuk jane mbyllur ende, ai do te jete i shfrytezueshem nga mjetet.

Edhe pse pergjate 2.3 kilometrave nevojitet shtresa e fundit e asfaltit, eshte vendosur qe ByPass-i te hapet ne funksion te turizmit.

Rruga e cila shtrihet buze kalase se Ali Pashe Tepelenes lidh dy segmente te rendesishme rrugore, aksin Levan-Tepelene dhe Tepelene-Gjirokaster-Kakavije.

Investimi prej 18 milione euro perfshin edhe rregullimin e skarpateve pergjate kalase, krijimin e nje rruge vetem per kembesoret dhe riparimin e ures se “Ali Pashe Tepelenes” qe ben lidh kalane me zonat periferike te qytetit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet