Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

E rëndë në Gjirokastër/ Gruaja me probleme mendore vet-plagoset në spital

Një grua me probleme mendore ka shkaktuar panik në spitalin Rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër, duke rrezikuar edhe stafin mjekësor.

Megjithëse fillmisht u raportua se ka plagosur një inferemiere burime bëjnë me dije se e sëmura Elvira S. ka vetëplagosur veten me një thikë duke prerë duart.

E sëmura ka bërë rezistencë duke kundërshtuar transportin në spitalin Psikiatrik të Vlorës për mjekim. Me shpejtësi ka ndërhyrë stafi i spitalit, ndërsa e sëmura u transportua në spitalin Psikiatrik të Vlorës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet