Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“S`ua kemi borxh as ne as populli”, Rama: Një këshillë miqësore Bashës dhe opozitës

Kryeministri Edi Rama ka komentuar reagimet e opozitës lidhur me reformën zgjedhore duke theksuar se nuk e ka prishur marrëveshjene 5 qershorit.

Rama fton opozitën dhe kryetarin e saj të cilat sic shprehet “nuk ua ka borxh as mazhoranca e as populli”.

Kryeministri Rama ne Twitter:

Një këshillë miqësore për Lulzim Bashën e kolegët opozitarë jashtë Kuvendit: Lërini sharjet e kërcënimet ju lutem e mos thoni u prish marrëveshja,se ajo marrëveshje u bë me ju e për ju, jo për ne! Ne s’donim e s’duam administratë zgjedhore partiake, prandaj mos na provokoni se s’ua kemi borxh as ne, as populli jo e jo,pasi morët gjithçka deshët!

Peng Kuvendin e zgjedhësit,të cilëve do t’u japim mundësinë të votojnë për deputetin e jo vetëm për partinë,nuk i merrni dot! Po mos na nxisni kundër asaj marrëveshjeje që e bëmë për ju po na lini ta votojmë…

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Tori says

    Edi,je nje bastard mashtrues dhe me leket qe ke fituar nga droga dhe PPP-et po i blen te gjithe qe te bejne si do ti .

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet