Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rikthimi i karantinës për shkak të shtimit të rasteve me korona?! Çfarë thotë Edi Rama

Kryeministri Edi Rama foli për shtimin e rasteve me covid19 në Shqipëri ne lidhje me nje mbyllje te mundshme te vendit.

Sipas tij një mbyllje tjetër është diçka më përmasa jashtëzakonisht kritike për të gjithë.

“Një mbyllje tjetër është diçka më përmasa jashtëzakonisht kritike për të gjithë. Një kontroll i rregullave në hapje me polici e ushtri për çdo qytetar i pamundur.

Rritja e numrit ndodh kur vendet hapen, ne po bëjmë çmos por nuk mendoj që ne duhet ti kthehemi mbylljes dhe që të gjithë duhet ta dinë që virusi nuk ka ikur. Dhe ne nuk bëjmë dot mbyllu hapu mbyllu!

Nëse duam të ruajmë këtë trend e te minimizojmë pasoja ath çdo kush do mbajë përgjegjësin e vetë të tjerat janë llafe. Ne numrin e testeve e kemi rritur”, tha Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet