Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Partizani “shkund” Tiranën, bardheblutë barazojnë në shtesë!

Eshte mbyllur barazim 1-1 derbi mes Partizanit dhe Tiranës.

Sfida ka qenë e luftuar dhe ka pasur episode shënimi në të dyja portat, por të parët që kanë kaluar në epërsi kanë qenë vendësit, falë golit të brazilianit Uilliam Kordeiro.

Tirana e vuajti këtë gol dhe humbi qartësine, por në kohën shtesë bardheblutë do të gjejnë forcën e duhur dhe do të godasin në minutën e 92-të, duke bërë që ekipet të ndajnë nga një pikë.

Ekipi i Tiranes ngjitet në koutën e 66 pikëve, 7 më shumë sesa Kukësi që luan të shtunën kundër Teutës, ndërsa Partizani në vendin e pestë me 49 pikë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet