Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mblidhet sërish Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, ja çfarë pritet që të diskutohet

Komisioni Hetimor i ngritur për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, do të mblidhet sërish.

Mbledhja është parashikuar që të mbahet me datën ditën e hënë me datë 13 korrik. Mësohet se mbledhja do të mbahet në orën 14:00.

Në këtë mbledhje komisioni do të administrojë opinionin e Komisionit të Venecias dhe provat e tjera të vëna në dispozicion për çështjen në fjalë.

Kujtojmë se shkarkimi i Metës nisi pasi ky i fundit zhdekretoi datën e zgjedhjeve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet