Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Lajm i mirë nga Italia, ulet numri i të vdekurve nga koronavirusi, 229 të infektuar në 24 orët e fundit

Italia ka shënuar një ulje të numrit të personave që humbën betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit. Sipas Mbrojtjes Civile, në shtetin fqinj u regjistruan 12 viktima në 24 orët e fundit.

Një ditë më parë ishin 15 të vdekur dhe të martën 30.

Të infektuarit e rinj janë 229, pjesa më e madhe e të cilëve banojnë në Lombardi 119 të prekur.

Që nga nisja e pandemisë në Itali kanë humbur jetën 34.926 persona ndërsa të infektuarit janë mbi 240 mijë. Ndërsa të shëruarit në 24 orët e fundit janë 338 persona.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet