Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Sot temperaturat pësojnë ulje në vendin tonë, njihuni me motin për tre ditët në vahzdim

Sot në vendin tonë do të mbizotërojë mot kryesisht i kthjellët ku do të ketë edhe kalime vranësirash por pa ndikim.

Sipas Meteoalb, ditën e sotme temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 15ºC në 38ºC, në zonat e ulëta nga 21ºC në 34ºC dhe në zonat bregdetare nga 23°C në 35ºC.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Në Kosovë, siç shihet edhe nga grafiku, moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët. Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 14ºC deri në 25ºC dhe në zonat e ulëta nga 19ºC në 28ºC.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet