Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

SHBA tërhiqet zyrtarisht nga OBSH, senatori zbardh vendimin e Trump

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka tërhequr zyrtarisht SHBA’në nga Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), të cilën e akuzon për keqmenaxhim të pandemisë së COVID-19, njoftoi sot një senator amerikan.

“Kongresi ka marrë njoftim se presidenti ka hequr zyrtarisht SHBA’në nga OBSH’ja, në mes të një pandemie”, shkroi në Twitter Robert Menendez, anëtari demokrat i Komitetit të Punëve të Jashtme të Senatit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet