Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

PS nis fushatën, Rama 6 orë takime me deputetët: S’jam për lista të hapura dhe koalicione, por…

Partia Socialiste ka nisur fushatën zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të vitit 2021, ndërsa kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot katër takime me deputetët, sipas qarqeve. Takimet janë zhvilluar në Sallën e Hartave në Kryeministri, që prej orës 13:00 deri në orën 19:00.

Në takime mësohet se kryeministri Rama iu ka kërkuar deputetëve të nisin riorganizimin e partisë dhe mobilizimin e strukturave për zgjedhjet e pranverës.

“Nuk ka zgjedhje të parakohshme për bashkitë, kryebashkiakët do të vijojnë mandatin e tyre. Unë nuk jam për lista të hapura, por çfarë nuk ndodh deri në fund, kështu që kjo fushatë është betejë e juaja.

Në varësi të dinamikës politike, mund të mos kemi koalicione parazgjedhore”, iu ka thënë Rama deputetëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet