Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Gjykata Speciale ‘nuk ka të ndalur’, fton një tjetër ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Kosovë vijon të leëshojë ‘ftesa’ për ish-luftëtarët e UÇK-së pasi dyshon se kanë kryer krime kundër njerëzimit.

Një tjetër ish-luftëtar i UCK-së është ftuar nga Gjykata Speciale. Kryetari i OVL UCK-së, Hysni Gucati përmes një statusi në Facebook ka bërë të ditur se Elbasan Shoshaj është personi i radhës që është ftuar nga Specialja.

“Sot morra lajmin që bashkëluftëtari nga Prizreni, Elbasan Shoshaj është ftuar nga Gjykata Speciale. Edhe ky lu ftëtar i lirisë do të dali faqebardhë nga kjo gjykatë”, ka shkruar Gucati.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet