Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Shikoni se si duket një operacion real kërkim-shpëtimi i Forcës Ajrore”, ministrja Xhaçka nxjerr pamjet

TIRANË
Në terren të vështirë, nën presionin e kohës për të shpëtuar dhe siguruar njerëzit.
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka publikuar pamjet një operacioni real të kërkim shpëtimit të zhvilluar nga Forca Ajrore.

Ajo shkruan se ndihet krenare për pilotët dhe teknikët e FA-ve.

“Kjo nuk është një stërvitje!
Shikoni se si duket një operacion real kërkim – shpëtimi nga ekuipazhet e Forcës sonë Ajrore, e parë nga këndvështrimi i operatorit të bordit.🚁
Krenare për pilotët dhe teknikët tanë që jo në shumicën e rasteve, por gjithmonë iu duhet të operojnë në kushte dhe terrene jashtëzakonisht të vështira, në mal, në borë, në përmbytje, në det etj.
#KrenariPërFA🇦🇱”, shkruan Xhaçka.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet