Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Katër infermiere me COVID, mbyllet spitali i gjinekologjisë në Elbasan

Mbyllet reparti i gjinekologjisë në spitalit e Elbasanit. Shkak për mbylljen është infektimi i katër infermiereve, të cilat rezultuan pozitiv me covid-19.

Mesohet se nga 19 tamponë që janë marrë, pas rasteve të para të covid-19 në martenitetin e Elbasanit, kanë rezultuar edhe 4 të infektuar të tjerë.

Pas konstatimit te ketyre rasteve vazhdon gjurmimi pasi katër infermieret kanë pasur kontakte të shpeshta me pjesëtarë të tjerë të stafit mjekësor, të spitalit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet