Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Goditet nga rrufeja teksa po stërvitej, portieri përfundon në gjendje të rëndë në spital

Portieri Ivan Zaborovskiy po lufton për jetën teksa gjendet në kujdes intensive në spital pasi u godit nga një vetëtimë gjatë stërvitjes.

Sportisti i ri u dërgua menjëherë në spital pas incidentit të pazakontë në Rusi. Klubi i tij Znamya Truda shkruajti në Twitter: “Sipas informacioneve tona një incident i rëndë ka ndodhur gjatë stërvitjes së sotme. Vetëtima ka goditur portierin e ri Ivan Zaborovskiy dhe tani ai është shtruar në spital”.

Klubi me bazë në Moskë është më i vjetri në Rusi, i themeluar në vitin 1909. Ende nuk dihet gjendja e portierit të ri.

Adoleshenti thuhet se luan me ekipin e të rinjve, ndërsa ekipi i parë zhvillon ndeshje miqësore në Rusi. Ky sezon është anuluar për shkak të Coronavirus.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet