Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

‘Çmenden’ çmimet në Jug, shikoni faturat stratosferike për një hamburger

Sezoni turistik ka nisur, por duket që faturat nuk janë aq të lira sa mund t’i mendoni. Ish-kryeministri Berisha ka ndarë me ndjekësit një faturë, ku demonstrohet qartë sesi abuzohet me çmimet.

Në sezonin veror e jo vetëm, qytetarët publikojnë faturat marramendëse ku nuk e justifikojnë produktin dhe shërbimin. E njëjta gjë ka ndodhur edhe me një qytetar, i cili është zhgënjyer me çmimin për një hamburger.

“Pusho Shqip” është slogani i sezonit turistik të këtij viti. Pavarësisht situatës së vështirë të krijuar si pasojë e pandemisë së koronavirusit, operatorët turistikë i kanë marrë të gjitha masat për të patur pushime të qeta dhe pa probleme. Por ndodh që ndonjë biznes, të abuzojë duke larguar klientelën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet