Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tragjike! Efektivi i policisë qëllohet me armë për vdekje, autori një person i dehur

SHBA-të janë tronditur nga një tjetër ngjarje e rëndë pasi një oficer policie u qëllua për vdekje në parkingun e një dyqani.

Mediat vendase shkruajne se emri i viktimës është, Anthony Dia dhe ishte Oficeri i Toledos ndërsa u qëllua në gjoks dhe për pasojë nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra.

Autoritetet e deklaruan të vdekur në spital, ndërsa sipas dëshmitarëve oficeri i policisë është qëlluar nga një person në gjendje të dehur, shkruajnë mediat e huaja.

“Unë kurrë nuk do ta harroj momentin e largimit të oficerit Dia nga spitali me barelë, trupi i të cilit ishte mbështjellë me një flamur amerikan, i rrethuar nga rreth 30 oficerë të policisë së Toledos”, tha kryetari i bashkisë Wade Kapszukiewicz.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet