Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Stuhi breshëri në Gramsh, dëmtohen të mbjellat në disa fshatra

Pasditen e sotme, një stuhi breshëri që ka vërshuar në lindje të qytetit për më shumë se 40 minuta është pasuar me dëmtime të mëdha në bujqësi.

Dëmet më të mëdha janë në fshatin Rovje të qendrës administrative Kukur, ku dhe stuhia e breshërit ka qenë më e fuqishme.

Sipas banorëve, stuhia e breshërit ndodhi shumë shpejt. Koha ishte me temperatura të larta e me diell e papritur, për 20 minuta ndryshoi gjithcka.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet