Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

U vihet zjarri mbeturinave në një fshat të Fushë-Krujës, rrezikohen banesat

Disa persona të papërgjegjshëm i kanë vënë zjarrin një grumbulli mbeturinash në përroin e fshatit Halil të Fushë-Krujës, por flakët janë përhapur duke rrezikuar edhe banesat përreth.

Sipas zjarrfikësve të Krujës përhapja e zjarrit është favorizuar nga era e fortë dhe shkurret e ndodhura afër përroit. Zjarrfikësja e Krujës ndodhet në vendngjarje dhe po mundohet të lokalizojë e të shuajë flakët.

Zjarrvënie të tilla janë bërë modë në rrethin e Krujës dhe pavarësisht se piromania dënohet me ligj, asnjë person nuk është proceduar penalisht për këto zjarrvënie të cilat përpos rrezikut që shkaktojnë kanë edhe një kosto të konsiderueshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet