Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Prej një jave i infektuar me Covid-19, mjeku nga Puka shtrohet në gjendje të rëndë tek Infektivi

Një tjetër mjek është infektuar nga koronavirus në vendin tonë dhe gjendja e tij është rënduar.

Bëhet fjalë për një mjek nga Puka, i cili sipas informacioneve është infektuar një javë më parë.

Brenda një jave gjendja e mjekut është përkeqësuar dhe është dashur shtrimi i tij në Spitalin Infektiv për trajtim intensiv.

Kujtojmë që nga fillimi i pandemisë janë prekur 170 persona nga bluzat e bardha në gjithë Shqipërinë dhe ka ndërruar jetë një prej tyre, mjeku Arjan Pushi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet