Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mbollën 80 rrënjë kanabis në një fshat të Vlorës, arrestohen dy kushërinjtë 63 dhe 22-vjeçar

Një 63 dhe 22-vjeçar në qarkun e Vlorës janë arrestuar pasi akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike.

Kjo për shkak se policia pas kontrollit të terrenit në fshatin Mërtiraj të Selenicës ka konstatuar një tokë të mbjellë me 80 rrënje kanabis sativa.

Toka ishte në pronësi të shtetasit Sh. Z, 63-vjeç, ndërsa për këtë veprimtari kishte bashkëpunuar me kushëririn e tij 22-vjeçar K. Z.

Tashmë të dy këta shtetas do të përballen në gjykatë me akuzën për ‘kultivim të lëndëve narkotike’.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet