Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Jo vetëm BE, edhe Britania e Madhe jep lajmin e keq për Shqipërinë

Britania e madhe ka publikuar listën e vendeve me të cilat do të hapë kufijtë, por Shqipëria nuk bën pjesë.

Pas vendeve të BE-së, tashmë edhe ato të Mbretërisë së Bashkuar do të vijojë të jenë të mbyllura për Shqipërinë.

Në Britani mund të hyjnë vetëm shqiptarët rezidentë në një nga shtetet e MB.

Nga Ballkani, Britania i ka hapur kufijtë vetëm Greqisë, Kroacisë dhe Serbisë.

LISTA ME 57 VENDET QË BRITANIA DO HAPË KUFIJTË

Andorra

Germany

New Zealand

Antigua and Barbuda

Greece

Norëay

Aruba

Greenland

Poland

Australia

Grenada

Réunion

Austria

Guadeloupe

San Marino

Bahamas

Hong Kong

Serbia

Barbados

Hungary

Seychelles

Belgium

Iceland

South Korea

Bonaire

Sint Eustatius and Saba

Italy

Spain

Croatia

Jamaica

St Barthélemy

Curaçao

Japan

St Kitts and Nevis

Cyprus

Liechtenstein

St Lucia

Czech Republic

Lithuania

St Pierre and Miquelon

Denmark

Luxembourg

Sëitzerland

Dominica

Macau

Taiëan

Faroe Islands

Malta

Trinidad and Tobago

Fiji

Mauritius

Turkey

Finland

Monaco

Vatican City

France

Netherlands

Vietnam

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet