Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kontrolli i Lartë i Shtetit me kryetar të ri, zgjidhet Arben Shehu

Arben Shehu është zgjedhur nga Kuvendi, Kryetari i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit.

Me 108 vota pro, 5 kundër dhe 4 abstenim, Kuvendi vendosi të miratojë kandidaturën e katërt të propozuar nga Presidenti i Republikës për Kryetar të Kontrollit të Lartë të Shtetit.

Në seancën e sotme, Shehu bëri dhe betimin, duke falënderuar deputetët e Kuvendit për besimin që i dhanë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet