Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mediat spanjolle nuk kanë dyshime: Barcelona e dorëzuar, titulli në duart e Real Madrid

Matematika e mban në garë, por për mediat spanjolle Barcelona ka nxjerrë “flamurin e bardhë” të dorëzimit pas barazimit të fundit 2-2 në sfidën kundër Atletico Madrid.

Të përditëshmet madrilène dhe ato katalunjase nuk kanë dyshime dhe e shprhin këtë që në titujt kryesorë.

“Marca” dhe “AS” shprehen se ndalesa e dytë radhazi në La Liga i hap rrugën triumfit të Real Madrid në këtë sezon. Nga ana tjetër, dy gazetat më të mëdha sportive shumë pranë Barcelonës, “Sport” dhe “El Mundo Deportivo” nuk mundohen ta fshehin zhgënjimin.

Me një titull të njëjtë, ato tregojnë se ndalesa e fundit ishte “dënimi maksimal” për atmosferën e rëndë që shoqëron skuadrën “blaugrana” të përçarë në dhomat e zhveshjes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet