Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Dokumenti, Edi Rama firmos tërheqjen e padisë ndaj Ramush Haradinajt

Kryeministri Edi Rama ka dorëzuar në gjykatën e Prishtinës deklaratën me të cilën tërheq padinë ndaj kreut të AAK-së Ramush Haradinaj.

Dokumenti me firmën e kreut të qeverisë shqiptare, mban datën 1 korrik 2020.

Tërheqjen e padisë Rama e paralajmëroi gjatë konferencës me median në mbyllje të vizitës në Prishtinë.

Rama ka deklaruar se ka më shumë gjëra që i bashkojnë sa sa i ndajnë.

Kryeministri Edi Rama e paditi ramush Haradinajn në janar të këtij viti për shpifje, lidhur me deklaratat që ky i fundit kishte bërë se po tenton të shkëmbejë territore me Serbinë./lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet