Maqedonia e Veriut regjistron katër viktima dhe 126 raste të reja me koronavirus

Kosovë&Rajon
Maqedonia e Veriut regjistron katër viktima dhe 126 raste të reja me

Në Maqedoninë e Veriut në 24 orët e fundit u regjistruan 4 viktima nga infeksioni i koronavirusit.

Autoritetet raportuan gjtihashtu se u identifikuan edhe 126 raste të reja të testuar pozitiv me Covid.

Që nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i atyre që kanë humbur jetën në Maqedoni është rritur në 302.

Gjithashtu autoritetet raportuan se totali i personave të prekur nga koronavirusi është 6334, prej të cilëve 2475 janë shëruar.

ME TE LEXUARAT