Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ja disa këshilla si të flini rehat, në ditë të nxehta!

Vera i ka të gjithë të mirat, por vetëm vapa e madhe e prish punën. Të gjithë njerëzit në verë, qahen se është shumë nxehtë, sidomos për gjumin.

Ja disa këshilla sesi mund të flini rehat, kur temperaturat e ajrit janë të larta.

1. Vishni pizhame të lirshme.

2. Përdorni spray me ujë.

3. Lagini me ujë çarçafët, të ndjeni më pak vapën.

4. Mbyllini perdet gjatë ditës, që i nxehti të mos depertojë brenda.

5. Mbani te koka një shishe me ujë akull për të pirë, nëse keni etje ose vapë.

6. Fikini të gjitha dritat, që të keni mundësi t’ju zërë gjumi.

7. Flini me dyshek në dysheme, pasi është më freskët.

8. Flini vetëm, kontakti me njerëz shton dyfish vapën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet