Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

India jep ‘Ok’, COVAXIN fillon të testohet në njerëz, ‘eksperimenti’ përfundon më 31 korrik

India ka miratuar kandidaten e parë për vaksinën ndaj koronavirusit dhe përgjatë korrikut do të eksperimentohet dhe testohet tek njerëzit.

Vaksina është prodhuar nga kompania farmaceutike ‘Bharat Biotech’ dhe tashmë ka marrë miratimin në Kontrollin e Pëgjithshëm të Drogërave në Indi.

Tashmë pritet të shihet nëse COVAXIN do të ketë efekt. Nëse rezulton pozitive, atëhere prej fillim gushtit bota do të ketë vaksinën e parë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet