Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Haradinaj refuzon takimin me Edi Ramën: Nuk takohet i paditur me paditësin

Gjatë ditës së hënë, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka refuzuar të takohet me kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot pritet të takohet me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj në ora 11:00, ndonëse ky i fundit mbrëmë u shpreh se ka refuzuar takimin.

“Është e pamundur me u takua i padituri me paditësin. Kjo s’ka kurrfarë logjike.

Nuk ndihem mirë që si i paditur të takohem me askënd e as me zotin Edi Rama”, është shprehur ai në RTV Dukagjini.

Haradinja deklaroi se me Ramën tashmë ka një konflikt ligjor në aspektin paditës dhe i paditur.

“Nuk kam mundësi që në këtë rast të bëjë lëshime”, deklaroi mbrëmë Haradinaj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet