Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Greqia shënon 20 raste të reja me koronavirus, 1 pacient ndërron jetë

Regjistrohen 20 raste të reja me koronavirus në Greqi, ndërkohë që një person ka ndërruar jetë.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 3,409 ku 766 konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtimet nga jashtë.

Ndërkohë, 9 pacientë aktualisht po trajtohen të intubuar.

Mediat greke raportojnë se mosha mesatare e tyre është 58 vjeç. Kujtojmë se numri në total i personave që kanë humbur jetën është 192.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet