Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Bashkëshortja infektohet me COVID, mjekët i bëjnë tamponin edhe Vangjush Dakos

Të gjithë punonjësit e laboratorit mikrobiologjik në Drejtorinë e Shëndetit Publik në Durrës që janë marrë me analizat sot janë në shtëpi. Laboratori është mbyllur.

Është lënë vetëm një person që punon me kompjutër. Mbyllja ka ardhur pasi 4-5 punonjës të laboratorit kanë dalë p ozitiv me koronavirus.

“Mes tyre dys hohet të jetë edhe bashkëshortja e ish-kryebashkikt të Durrësit Vangjush Dako. Madje dyshohet se edhe Vangjush Dako të ketë bërë tamponin e koronavirusit por nuk janë dhënë të dhëna si kanë dalë rezultatet e tij.

Në çerdhet dhe institucionet që administrohen nga shëndeti publik duke qenë se personeli ka qenë më ndërrime mujore kanë nisur të bëhen tamponët.Pa niku është i maddh dhe rr eziku serioz” raportoi gazetari i Ora News, Mark Bunga.

Ditën e sotme në Durrës u regjistruan 10 raste të reja pozitive, ndërsa një 44 vjeçare hu mbi jetën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet